Puf Nedir?

Puf Nedir?

Puflar; içerisine yumuşak elyaf veya sünger gibi maddeler doldurulmuş, genelde ayakları gözükmeyecek şekilde imal edilen veya ayaklıda olabilen, alçak ve arkalıksız oturak çeşitleridir. Genelde dekorasyon amaçlı kullanılır. Çok işlevli bir mobilyadır. Rahatlğı sağlamak amaçlı veya aksesuar amaçlı kullanılabildiği gibi sehpa vazifesi de görebilmektedir.

Puf Ne İşe Yarar?

Çocukluğumuzda annelerimizin makyaj masasını tamamlamak için üretilen puf modelleri artık çok işlevliliği sayesinde evlerimizin her köşesinde kullanılır oldu. Bazen orta sehpa niyetine evin ortasına yerleştirilir, bazen pencere kenarına çekilip sedir olarak kullanılır. Bu koltukların en yaygın kullanıldığı alanlardan biri yatak odasıdır. Yatağın bitimine geniş bir bank veya iki küçük parça olarak yerleştirilerek dekor tamamlanır. Diğer en yaygın alan ise oturma odasıdır.

Puf Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İçi yumuşak malzemeler ile doldurulmuş çok yüksek olmayan genellikle tek parçadan oluşan oturaklardır. Koltuk takımları ile uygun satıldığı gibi tek satılan modelleri de mevcuttur. Genellikle modellerde sırt dayayacak yeri yoktur. Bazı modellerde nadiren sırt dayama yerleri de bulunmaktadır. Oturma yerleri kabarık ve yumuşaktır. Oldukça rahat kullanışlı olan bu puf piyasada oldukça çeşitli modelleri bulunmaktadır. Fiyatlarda kullanılan malzeme ve boyuta göre değişmektedir. Ev dekorasyonuna önem verenlerin tercih ettiği bir üründür. Fakat çoğu zaman insanlar seçim yapmakta zorlanmaktadır. Çünkü çok fazla model ve fiyat aralığı vardır.


Puf Çeşitleri Nelerdir?

Puflar kullanıldıkları yere ve kullanış amacına göre çok farklı çeşitlerde üretilmektedir. Salonda yatak odasında ayna önünde birçok alanda kullanılmaktadır. Ayaklı puf modelleri genellikle boyut olarak daha küçüktür. Salon ve yatak odasında ayna önlerinde kullanılır. Koltuk puf modelleri sırt dayama yeri olan modellerdir. Genellikle oturma odalarında tercih edilmektedir. Rahatlığına düşkün insanlar daha çok bu modelleri tercih etmektedir. Dekoratif amaçlı kullanılan puf çeşitleri genellikle kare veya dikdörtgen prizmalar şeklinde yapılmaktadır. Ahşap ayaklı ve metal ayaklı puflarda son dönemlerde fazlaca tercih edilmektedir. Oval ve silindirik puflarda yine ev dekorasyonunda modern bir hava yaratmak isteyenlerin tercihi haline gelmiştir.

Pufların Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Pufların temizliği üretim aşamasında kullanılan malzemeye bağlı olarak değişmektedir. Kumaş kullanılan puflarda kumaşın türüne göre bir temizleme işlemi yapılmalıdır. Bazı kumaş türleri leke tutmayan anti bakteriyel kumaşlardır. Bu kumaşları içinde ağartıcı olmayan bir deterjan ile yumuşak bir temizleme bezi kullanarak silme işlemi ile temizleyebilirsiniz. Bazı kumaşlar ise mutlaka yıkama yapılması gereken kumaşlardır. Bu kumaşlar yıkama makineleri ve uygun deterjan ile yıkanarak temizlenmelidir. Bazı puflar ayaklıdır. Bu ayaklı ürünler nemli bir bez yardımı ile silinerek temizlenebilir. Ahşap ürünlerde ahşap temizleme ürünlerinden yardım alınabilir. Bu konuda dikkat etmek gerekir. Uygun bir temizleme ve kullanım ile pufların ömrü oldukça uzatılabilir.


whatsapp İletişim

Anasayfa  |  Kargolama  |  Firmamız  |  Tavsiyeler  |  İletişim

Copyright 2019 www.pufmodelleri.com Tüm hakları saklıdır.

Aktif Ziyaretçi 2 Dün   27 Bugün 23 Toplam Tekil 86066